Zodiak zdrapka Lotto

Zdrapka Zodiak to jedna ze starszych i popularniejszych zdrapek Lotto. Zadebiutowała w 2009 roku. Kosztowała wówczas 2 zł, a główną wygraną było 100 tysięcy złotych. W obecnej wersji graficznej pojawiła w 2022 roku, a najnowsza jej seria to 675.

Nowy Zodiak zdrapka Lotto

Nowy Zodiak Lotto to druga odsłona serii żywioły. Premierę miała w kwietniu 2023 roku. Poprzednia edycja obowiązywała od 13 stycznia 2022 roku i do 23 sierpnia 2023 roku można kupić losy z tej serii (nr 613).

zodiak zdrapka lotto

Zdrapka nowy Zodiak także nawiązuje do czterech zodiakalnych żywiołów: ogień, woda, ziemia i powietrze i odpowiadających im znaków zodiaku. Każdy z nich ma inny kolor przewodni.

Koszt zdrapki pozostał taki sam (10 zł), podobnie jak wysokość głównej nagrody, z tą różnicą, że tym razem są aż trzy główne wygrane po 470 000 zł, a całkowita pula wygranych jest wyższa o 12 milionów.

zdrapka zodiak lotto

W zdrapce Zodiak całkowita pula na wygrane ma wartość 35 900 000 zł (w poprzedniej serii było to 23 900 000), a liczba losów to 6 000 000 sztuk. Progi wygranych w zdrapce Zodiak Lotto są następujące:

  • 3 x 470 000 zł
  • 45 x 4700 zł
  • 2625 x 470 zł
  • 3000 x 170 zł
  • 36000 x 70 zł
  • 48 000 x 50 zł
  • 156 000 x 50 zł
  • 244 800 x 30 zł
  • 336 000 x 20 zł
  • 816 000 x 10 zł

Na czym polega zdrapka Zodiak?

Jeśli chodzi o zdrapki Lotto Zodiak to klasyk zdrapek za 10 zł – długa, pionowa zdrapka z 20 grami, bez bonusu. Identyczny układ ma Magnetyczne 5 czy Kopalnia rubinów.

Zdrapka Zodiak Lotto to 20 gier ułożonych pionowo. Po lewej stronie każdej z gier, pod symbolem gwiazdy z dolarem, jest ukryty jeden z symboli (m.in. chmura, krab, syrena, ziemia, planeta, ufo, delfin, parasol), a po prawej – przypisana do niego nagroda.

Zdrapka Zodiak – jak grać?

Jeśli odkryjemy pod warstwą farby symbol gwiazdy, wygrywamy przypisaną do niej nagrodę, a jeśli księżyc – przypisana nagroda zostaje podwojona.

A jeśli interesujecie się astrologią, ezoteryką czy magią, od tradycyjnych zdrapek wolicie grać online, to polecam Wam zdrapki online, czyli Gierki Lotto. Bardzo interesująca jest internetowa zdrapka Hokus Pokus, choć główna wygrana w niej jest mniejsza niż w zdrapce Zodiak.

Zdrapka online Hokus Pokus Lotto

W gierce Hokus Pokus Lotto należy połączyć ze sobą takie same symbole. Gdy na siatce gry uda się spasować co najmniej trzy identyczne symbole, utworzone zostaną klastry.

lotto hokus pokus

Taki utworzony klaster daje wygraną, a następnie zostaje usunięty z siatki. W to miejsce spadają nowe symbole wypełniające miejsce w siatce, i one też mogą utworzyć kolejne klastry. Proces jest powtarzany do momentu, w którym na siatce zabraknie klastrów. A jeśli w jednym klastrze ułożymy więcej niż trzy symbole, przyznany zostaje nam mnożnik. Przyjrzymy się tabeli mnożników:

lotto hokus pokus tabela wygranych
hokus pokus lotto tabela

Rundy bonusowe w Lotto Hokus Pokus

Wielokrotnie już wspominałam, że to, co odróżnia e-zdrapki od tradycyjnych to dodatkowe gra, tzw. rundy bonusowe. Dostęp do nich gracz otrzymuje, jeśli wykona odpowiednią czynność lub zadanie, czyli np. znajdzie określoną liczbę danych symboli, np. tzw. wildów.

hokus pokus lotto zasady

W sytuacji, gdy uda się Wam odkryć trzy symbole szklanej kuli, zostaną uruchomione trzy darmowe ułożenia. Podczas bonusu na siatce pojawiają się przylepne symbole wild. Te symbole pozostają statyczne w danym miejscu i nie spadają.

W następnej turze rozgrywki bonusowej „przylepione” symbole wild pojawiają się w różnych pozycjach na siatce. Pierwsza darmowa tura zawiera jeden symbol wild, druga – dwa symbole wild, a trzecia – trzy symbole wild na siatce.

W tej rundzie możesz także otrzymać natychmiastową nagrodą. Stanie się to wówczas, gdy zbierzesz trzy symbole skrzyni.

Ale to nie jedyny rodzaj rundy bonusowej w zdrapce Hokus Pokus. Druga to Pojedynek. Jeśli gracz na siatce znajdzie zarówno symbole klucza, jak i zamka, uruchomi się pojedynek, który składa się z 3 rund, w których postać gracza walczy z przeciwnikiem.

Na początku każdej rundy każda postać posiada miernik energii podzielony na sześć części. W danej rundzie postacie wykonują czynności naprzemiennie, próbując wyczerpać zasoby energii przeciwnika. Trwa to do momentu wyzerowania energii jednej z postaci. Pozostała energia z miernika wygrywającej postaci jest dodawana do butelki z eliksirem. W rundach 1 i 3 rozpoczyna postać gracza. W rundzie 2 – rozpoczyna przeciwnik.

Minimalna liczba części energii, o które można pomniejszyć miernik postaci, wynosi 0. Maksymalna liczba części energii, o które można pomniejszyć miernik postaci, wynosi 4. Żadna postać nie będzie miała więcej niż 5 tur w dowolnej rundzie. Po zakończeniu trzeciej rundy jest przyznawana nagroda na podstawie liczby części zapełnionych w puli gracza.

Aby zagrać w Hokus Pokus, należy zarejestrować się na lotto.pl. Najlepiej zrobić to przez jeden z linków na naszej stronie, wówczas od razu trafisz do formularza rejestracyjnego. Szczegółową instrukcję, jak wypełnić formularz znajdziecie w naszym artykule o sposobach rejestracji w Lotto.

Zdrapka online Hokus Pokus – tabela

Ile można wygrać w gierce Hokus Pokus? dostępne są stawki od 1 zł do 30 zł, a maksymalna wygrana przy najwyższej stawce to 150 000 zł. Spójrzcie, jak kształtują się najwyższe wygrane w zależności od stawki:

1 złwygrana: 5000 zł
2 złwygrana: 10 000 zł
5 złwygrana: 25 000 zł
10 zł wygrana: 50 000 zł
20 złwygrana: 100 000 zł
30 złwygrana: 150 000 zł
Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *