Jak grać w Lotto przez internet?

Jak grać w Lotto przez internet? Jak zagrać w Lotto online na komputerze czy telefonie? Po pierwsze, aby grać w Lotto online, trzeba się najpierw zarejestrować. Poniżej opisuję formy rejestracji oraz jak grać na lotto.pl i w aplikacji Lotto. Oto instrukcja krok po kroku:

Jak grać w Lotto online?

 1. Kliknij w fioletowy przycisk poniżej
 2. Zarejestruj i zweryfikuj konto
 3. Sprawdź, czy jest kod promocyjny

  Sprawdź dostępność kodu promocyjnego Lotto

 4. Dokonaj wpłaty na portfel gracza
 5. Wybierz gry lub gierki Lotto

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak grać w Lotto prze internet, kliknijcie w strzałkę, aby rozwinąć zagadnienia i wybierzcie interesujący Was temat:

Spis treści
[↓]

Gry Lotto przez internet 2024

Lotto przez internet dostępne jest od grudnia 2018 roku. Od tego czasu Totalizator Sportowy prężnie rozwija produkty online, a w 2023 roku ogłosił, że na www.lotto.pl zarejestrowało się już ponad milion graczy.

– Z Lotto online najczęściej korzystają ludzie młodzi (na pierwszym miejscu grupa wiekowa: 31-40 lat, na drugim: 21-30 lat). Mężczyźni stanowią 63% użytkowników online, a kobiety – 37% – wynika z raportu Totalizatora Sportowego, przygotowanego pod koniec 2023 roku z okazji 5-lecia produktów online tej spółki.

Pamiętajcie, że zakłady Lotto przez internet dostępne są wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jak grać w Lotto online? Instrukcja krok po kroku

W tym akapicie po krótce przedstawimy Wam rejestrację w Lotto przez internet. Aby grać w Lotto online, bez wychodzenia z domu, trzeba się najpierw zarejestrować. Przestestowałąm rejestracje w Lotto i podpowiem, jak bez problemu zarejestrować na stronie lotto.pl.

 1. Kliknij w fioletowy przycisk znajdujący się na górze tego artykułu, dzięki czemu trafisz bezpośrednio do formularza rejestracyjnego na lotto.pl.
 2. Wybierz sposób rejestracji – przez formularz (należy wysłać zdjęcie dowodu osobistego) lub przez Twój bank (tzw. szybka rejestracja).
 3. W przypadku rejestracji przez bank postępuj zgodnie z instrukcją operatora MojeID, natomiast w przypadku rejestracji przez formularz, podaj wymagane dane (wypełnianie danych opisujemy szczegółowo w kolejnym akapicie).
 4. Po potwierdzeniu danych w Moje ID lub podaniu danych w formularzu należy zaznaczyć wszystkie wymagane zgody i oświadczenia.
 5. Następnie ustawiasz limit środków i czasu, jaki chcesz przeznaczać na grę.
 6. Aktywuj swoje konto, klikając w link aktywacyjny, który system Lotto wyśle na podany przez Ciebie adres e-mail.
  Do prawidłowej weryfikacji będzie potrzebne zdjęcie np. takie jak do dowodu osobistego dobrej jakości, wykonane np. smartfonem.
 7. Jeśli rejestrowałeś się za pomocą formularza, w kolejnym krok należy zweryfikować konto, wysyłając zdjęcie obu stron dowodu osobistego – w tym celu przejdź do zakładki MOJE KONTO (Zweryfikuj konto) i kliknij „scan dowodu” i postępuj według instrukcji.
 8. Po aktywacji i weryfikacji konta zasil je przy pomocy jednej z dostępnych metod płatności (piszemy o nich w kolejnych akapitach) za minimum 10 zł i rozpocznij grę.

Lotto rejestracja przez bank

Jak działa w Lotto rejestracja przez bank? Odbywa się ona przez potwierdzanie tożsamości przez internet za pomocą systemu MojeID Krajowej Izby Rozliczeniowej.

jak grac w lotto online rejestracja

Zaletą szybkiej rejestracji przez MojeID jest to, że nie musimy przesyłać naszego dowodu osobistego, ponieważ potwierdzenie tych danych system Lotto otrzyma od naszego banku – mechanizm działa dokładnie tak, jak standardowe logowanie do bankowości elektronicznej.

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z opcji MojeID zostaniecie zapytani, czy taka opcja ma zostać utworzona.

Następnie postępujcie zgodnie z instrukcją operatora bankowości elektronicznej (wymagane jestuwierzytelnienie kodem SMS lub w aplikacji bankowości). Po zatwierdzeniu danych użytkownik zostaje przekierowany na stronę Lotto, a system Lotto w sposób zaszyfrowany otrzymuje informacje, które zaakceptował użytkownik.

Banki z dostępną opcją MojeID, oferujące potwierdzenie danych na lotto.pl, to:

 1. Bank Polski PKO
 2. Inteligo
 3. ING
 4. Bank Polski SA
 5. Banki Spółdzielcze / Grupa BPS
 6. mBank
 7. Velobank
 8. BOŚ Bank
 9. BNP Paribas
 10. Credit Agricole
 11. Santander
 12. Alior Bank
 13. Millennium

Po wyborze swoje banku zostaniecie przekierowani do standardowego logowania w Waszym banku. W sytuacji, w której jeszcze nigdy nie korzystaliście z możliwości uwierzytelnia przez MojeID zostaniecie zapytani, czy ma zostać utworzona taka możliwość.

Gdy zgodzicie się na utworzenie MojeID, wówczas postępujcie zgodnie z kolejnymi instrukcjami Waszego banku. Zaletą opcji MojeID jest to, że nie trzeba fotografować czy skanować dowodu osobistego (a taki dokument potrzebny jest m.in. do weryfikacji wieku).

Lotto online rejestracja przez formularz

Opcja rejestracji przez MojeID nie jest dostępna dla obcokrajowców, przebywających na terenie Polski oraz dla tych osób, które posiadają konto w banku, który nie ma zintegrowanego systemu z MojeID. Muszą oni wybrać opcję rejestracji przez formularz.

Rejestracja na lotto.pl – krok 1 formularza

Jeśli w kroku 1 rejestracji na lotto.pl wybierzecie formularz, będziecie musieli po weryfikacji konta wgrać zdjęcia Waszego dokumentu.

jak grac w lotto online rejestracja

Lotto rejestracja online – krok 2 formularza

W kroku 2 formularza rejestracji należy podać dane. Muszą się one zgodzać z danymi na dokumencie, którego zdjęcie lub skan prześlecie podczas weryfikacji konta gracza:

 1. imię, drugie imię (nieobowiązkowe, tylko jeśli jest wpisane w dowodzie osobistym)
 2. imię, drugie imię (nieobowiązkowe, tylko jeśli jest wpisane w dowodzie osobistym)
 3. obywatelstwo
 4. PESEL
 5. data urodzenia
 6. nr dowodu osobistego
 7. nr rachunku bankowego

  jeśli  masz rachunek z inną osobą, np. ze współmałżonkiem, skontaktuj się z Obsługą Klienta pod nr. tel. 459 59 59 00.

Druga strona formularza rejestracji na www.lotto.pl wygląda następująco:

lotto rejestracja krok 2

Zakładanie konta w Lotto online – krok 3 formularza

Na trzecie stronie formularza podajecie dane teleadresowe, czyli:

 1. nr telefonu komórkowego
 2. kraj

  w tym polu domyślnie ustawiona jest Polska, ponieważ z usług Totalizatora Sportowego, można korzystać jedynie na terytorium Polski

 3. ulica, nr domu, nr mieszkania
 4. kod pocztowy
 5. miejscowość

Trzeci krok w formularzu rejestracji wygląda tak:

lotto rejestracja krok 3

Rejestracja Lotto online – krok 4 formularza

Na ostatniem etapie podajemy informacje związane z kontem użytkownika i logowaniem:

 1. adres e-mail
 2. hasło

  musi zawierać min. 8 znaków, max. 20 znaków, min. 1 małą litera, min. 1 cyfrę, bez znaków specjalnych

 3. kod do odzyskania hasła

  6 cyfr

Ostatnia strona formularza wygląda następująco:

lotto rejestracja krok 4

Na sam koniec procesu rejestracji zaznaczamy niezbędne zgody (regulamin, polityka prywatności). Możemy zaznaczyć lub nie zgodę na komunikację marketingową. Należy także oświadczyć, że jest się beneficjentem rzeczywistym (nie można zakładać konta na inną osobę) i właścicielem środków przeznaczonych na grę. Zostaniemy także zapytani o to, czy środki na grę pochodzą z legalnego źródła (tj. umowa o pracę, emerytura, renta, spadek itp).

W ramach tego kroku rejestracji należy również odpowiedzieć na pytania dotyczące korzystania z usług finansowych dla najbardziej zamożnych klientów i o eksponowane stanowisko polityczne.

Następnie należy ustawić limity kwotowe i czasowe. Te limity maja ułatwić graczowi zachowanie kontroli nad czasem i środkami finansowymi. Co, ważne wysokość tych limitów można później zmienić w ustawieniach konta.

Aktywacja i weryfikacja

Po kliknięciu ZAREJESTRUJ, na podany w ostatnim kroku adres e-mail przyjdzie wiadomość z linkiem do aktywacji konta. Należy kliknąć w niego, wtedy będzie można zalogować się na konto. Macie na to 7 dni od momentu rejestracji.

lotto jak grać rejestracja

Aby zweryfikować konto, musisz potwierdzicie swoją tożsamość. Przy rejestracji przez bank (opcja MojeID), nie trzeba skanować dowodu. Natomiast po wyborze opcji rejestracji przez formularz, należy się zalogować i wejść do ustawień konta (opcja Zweryfikuj konto). Po kliknięciu należy załączyć zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości. Pamiętajcie, że jeszcze w tym momencie możecie zdecydować się na możliwość weryfikacji przez bank. Na weryfikację konta macie 30 dni od rejestracji.

Po prawidłowej weryfikacji dowodu osobistego konto zostanie aktywowane, a obraz dowodu osobistego zostanie automatycznie usunięty z systemu.

Gdyby w trakcie rejestracji pojawił się problem, możecie zadzwonić pod numer 459 59 59 00 do Biura Obsługi Klienta Lotto (od poniedziałku do soboty w godzinach 8-22, z wyłączeniem dni świątecznych) lub skontaktować poprzez czat dostępny na stronie lotto.pl

Metody płatności w Lotto

Aby wpłać i wypłacać pieniądze z konta gracza na lotto.pl, należy mieć zweryfikowane konto. Dlatego zróbcie to niezwłocznie po rejestracji.

Jak dokonać wpłaty w Lotto.pl?

Najmniejsza wymagana wpłata na konto to 10 zł, a maksymalna 50 000 zł. Od wpłat nie są pobierane romizje, ani żadne inne dodatkowe opłaty. Wpłaty odbywają się natychmiastowo, po kilku/kilkunastu sekundach są na koncie.

Lotto online oferyje kilka metod wpłaty, ale wszystkie są obsługiwane za pomoca płatności elektronicznych DotPay.

Jeśli chcesz dokonac depozytu na konto gracza, zaloguj się na lotto.pl i kliknij przycisk WPŁAĆ (opcja Portfel). Oto jakie metody wpłat są dostępne w Lotto online:

 1. BLIK
 2. karty debetowe i kredytowe,
 3. e-wallety Masterpass i VISA Checkout
 4. karty płatnicze MasterCard i VISA
 5. szybkie przelewy z kilkunastu banków

  m.in.  Millennium, mBank, Inteligo, PKO, Alior Bank, Pekeao SA, Santander, BGŻ BNP

Jak wypłacić pieniądze z Lotto online?

Wygrane zakłady Lotto przez internet rozliczane są na bieżąco. Po prostu wygrana trafia do Twojego portfela na koncie gracza, skąd możesz przelać ją na swoje konto, dlatego przy rejestracji należy podać numer konta bankowego.

Wypłaty Lotto.pl wykonywane są przez DotPay przelewem na gracza konto. Oto, co należy zrobić, aby wypłacić pieniądze:

 1. zalogować się na stronie
 2. wejść w opcję Portfel
 3. kliknąć w przycisk WYPŁAĆ
 4. wpisać kwotę wypłaty lub wybrać opcję „Wypłać wszystkie dostępne środki”
 5. kliknąć w przycisk ZATWIERDŹ


Testowałam, ile trwa wypłata z Lotto online i z moich testów wynika, że Lotto.pl nie realizuje natychmiastowych wypłat. Pieniądze na konto bankowe trafiają tego samego dnia (jeśli zlecimy wypłatę rano) lub następnego dnia, ale uwaga… roboczego.

Środki na koncie przechodzą weryfikację przez dział finansowy Lotto. Totalizator Sportowy zastrzega sobie, że w niektórych przypadkach weryfikacja wypłaty może przedłużyć się do tygodnia.

Gdzie wpisać Lotto kod promocyjny?

Po zalogowaniu się do panelu gracza na Lotto online możecie wpisać Lotto kod promocyjny. Pole na kod promocyjny na lotto.pl znajduje się w zakładce Moje Konto. Kody przyznawane są w ramach akcji czy promocji, a dzięki nim można uzyskać dodatkowe środki na grę.

Zarejestrujcie się już teraz w Lotto.pl przez naszą stronę (przycisk do rejestracji znajdziecie na górze artykułu), a w przyszłości będziesz mógł liczyć na bonusy. Poinformujemy o nich na górze tego artykułu.

Lotto jak grać online? Instrukcja krok po kroku

Po procesie rejestracji wytłumaczymy Wam, jak zagrać w Lotto przez internet. Oczywiście zasady zależą od gry, jaką wybierzemy. Możemy wybierać pomiędzy grami liczbowymi znanymi z punktów Lotto oraz zdrapkami online, które nazywają się Gierki Lotto.

Oto gry liczbowe, w które możemy zagrać w Lotto przez internet:

 1. Lotto
 2. Mini Lotto
 3. Eurojackpot
 4. Multi Multi
 5. Ekstra Pensja
 6. Kaskada
 7. Keno
 8. Szybkie 600

Jak grać w Lotto przez Internet? Zobaczcie instrukcję krok po kroku, na przykładzie gry Lotto:

 1. Wejdź na www.lotto.pl i zaloguj się na swoje konto.
 2. Wybierz gierkę lub grę, np. Lotto
 3. Kliknij w przycisk “zagraj”.
 4. Wybierz 6 z 49 liczb lub zaznacz opcję “chybił-trafił” (system wybierze liczby za CIebie)
 5. Zaznasz (lub nie) opcję „z Plusem”, czyli Lotto Plus za dodatkowy 1 zł.
 6. Wybierz w ilu kolejnych losowaniach chcesz wziąć udział (od 1 do 10) lub zdecyduj się na subskrypcję
 7. Kliknij przycisk “GRAM” i oczekuj na losowanie

Jeśli chodzi o gry inne niż Lotto, to pocedura wyboru sposobu gry czy stawki wygląda dokładnie tak samo.

Jak zagrać w Lotto online na komputerze czy telefonie?

Lotto zakłady online dostępne są zarówno na stronie internetowej, jak w aplikacji na telefon czy tablet. Aby zagrać w Lotto online, należy zarejestrować się przez stronę internetową lub pobrać aplikację – na systemy iOS lub Android – ze strony internetowej Lotto.pl. Następnie trzeba przejść opisany powyżej proces rejestracji.

Zakłady Lotto online – warto grać przez internet?

Gra Lotto przez internet nie jest trudna i przynosi wiele korzyści. Oto pięć powodów, dla których w Lotto gra online jest lepsza niż tradycyjne wysyłanie kuponu Lotto w kolekturze:

 1. Oszczędność czasu

  Nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach do punktu Lotto (kto kiedykolwiek  chciał wysłać kupon na wielką kumulację, ten wie). Zakłady Lotto online możesz zawierać w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu (tylko na terenie RP).

 2. Wygoda

  Na Lotto online można grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz przerw technicznych i serwisowych. Nie musisz się martwić tym, że zgubisz kupon lub nie odbierzesz w terminie wygranej. Jeśli wygrasz, pieniądze od razu trafią do twojego portfela na koncie gracza.

 3. Funkcjonalność

  Pomyślcie, ile spraw załatwiacie przez internet. Zakupy, rachunki, zeznania podatkowe. Nie raz wypełnialiście formularze w aplikacji czy na laptopie. Tak samo z łatwością założycie konto na www.lotto.pl, a następnie możecie je zweryfikować bezpiecznie przez bankowość internetową, z której korzystacie.

 4. Bezpieczeństwo

  Grać na Lotto online możecie w zaciszu własnego mieszkania, tak jak dokonujecie przelewów internetowych. To bezpieczeństwo związane z niewychodzeniem z domu było istotne zwłaszcza w czasie pandemii. Poza tym zarówno strona Lotto.pl, jak i Moje ID, gwarantują bezpieczeństwo Waszych danych.

 5. Kontrola

  Do gry podchodźcie rozważnie. Przed rozpoczęciem gry ustalacie dobowe i miesięczne limity wydatków i oraz czasu, który zamierzacie spędzić na graniu. Jeśli w emocjach będziecie chcieli grać więcej niż ustalony czas, system zablokuje  dostęp, a wy ochłonięcie i nie wydacie więcej pieniędzy niż założyliście.

Jak grać w Lotto przez internet – pytania i odpowiedzi

W tej sekcji zebrałam Wasze pytania i odpowiam na nie. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, napiszcie w komentarzu, a my postaramy się znaleźć odpowiedź także na nie.

W Lotto gra przez internet jest możliwa od grudnia 2018 roku.

Wystarczy pobrać aplikację ze strony Lotto.pl, zarejestrować konto, a następnie wybrać interesującą nas grę.

Aby wysłać Lotto przez internet, należy założyć i zweryfikować konto na stronie lub w aplikacji mobilnej.

Totolotek przez internet to zupełnie coś innego niż gra w Lotto online. Dawniej mówiąc o „wysłaniu totolotka” niektórzy mieli na myśli zakłady oferowane przez Totalizator Sportowy, ale Totolotek to zupełnie inne firma, która oferuje sportowe zakłady bukmacherskie.

Kiedyś działała strona Gry.lotto.pl, obecnie kieruje ona na stronę lotto.pl, na której możecie brać udział w grach liczbowych i gierkach Lotto. Jeśli nie wiecie, jak to zrobić, przeczytajcie nasz artykuł.

Wypłaty Lotto.pl dokonywane są przelewem obsługiwanym przez DotPay na podane przez gracza konto. Aby wypłacić pieniądze, wystarczy wejść w portfel gracza i zlecić przelew. Zazwyczaj pieniądze pojawiają się tego samego dnia (jeśli zlecimy wypłatę rano) lub następnego dnia roboczego.

Nie, aby grać w Lotto online, należy się zarejestrować.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *