Jak wygrać w zdrapki

Jak wygrać w zdrapki? Wielu próbowało znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ja także, dlatego podpowiem, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w zdrapkach Lotto oraz zdrapkach online (gierkach Lotto).

Jak wygrać w zdrapki Lotto?

Pewnie zastanawiacie się, jak można wygrać w zdrapki Lotto? Czy są na to sprawdzone sposoby? Jak sprawdzić przy zakupie, czy dana zdrapka jest wygrana? A nawet w skrajnych przypadkach, jak prześwietlić zdrapki? Bo i z takimi pytaniami się zetknęliśmy. Rozprawmy się zatem ze wszystkimi teoriami dotyczącymi tego, jak wygrać w zdrapki Lotto.

Graj w zdrapki online

 1. Kliknij w fioletowy przycisk poniżej
 2. Zarejestruj i zweryfikuj konto
 3. Dokonaj wpłaty na portfel gracza
 4. Wybierz zdrapki online – gierki Lotto

Zacznijmy, więc od tego ostatniego pytania. Nie można prześwietlić zdrapek, są technologicznie zabezpieczone. Każdy, kto w internecie deklaruje, że zna sposób na prześwietlenie zdrapki, jest oszustem. Podkreślmy jeszcze raz, nie ma możliwości prześwietlić, czy zdrapka jest wygrana.

Jak wygrać w zdrapki po kodzie kreskowym?

Drugą z powszechniejszych teorii dotyczących tego, jak wygrać w zdrapki, że wygrana zapisana jest w kodzie kreskowym na odwrocie zdrapki.

Niektórzy twierdzą, że jeśli w tym ciągu cyfr, w końcowej części, pojawia się określona cyfra (celowo nie napiszę która) to zdrapka jest wygrana.

Przetestowałem tę teorię na dwóch różnych pakietach zdrapek, zakupionych w różnych miastach i niestety nie mogę jej potwierdzić. Nawet jeśli nie wierzycie mi na słowo i będziecie na własną rękę szukać informacji o tym, jak wygrać w zdrapki po kodzie kreskowym, to pamiętajcie tylko o jednym: jeśli natkniecie się na osoby, które obiecują Wam cudowny poradnik na ten temat za wysłanie płatnego SMS, czy dokonanie transakcji BLIK, są oszustami.

Zdrapki mają także dodatkowy kod ukryty pod warstwą ścieralną i w którym także zaszyfrowane są informacje o danej zdrapce i przypisanej do niej wygranej.

Zdrapki – jak wygrać? Co to gorące przedziały?

Inna jeszcze teoria dotyczy numeru seryjnego zdrapki.  Każda zdrapka ma unikatowy numer seryjny w formacie XXXX-YYYYYY-ZZZ. Gorący przedział w zdrapkach to ten środkowy ciąg cyfr. Na podstawie wygranych losów, czyli skanów zdrapek, publikowanych na lotto.pl można wywnioskować, w jakim przedziale nie padnie już główna wygrana, ale to także tylko teoria. Również nie udało się nam jej potwierdzić.

Jak grać w zdrapki, żeby wygrać?

Mój poradnik jak wygrać w zdrapki staram się oprzeć na faktach i sprawdzonych przez nas informacjach. Przed kupnem zdrapki warto zrobić rozeznanie i sprawdzić informacje na stronie Lotto. Znajdziemy tu informacje na temat każdej zdrapki – nakład losów, liczba wygranych i ich wartość oraz aktualna pula na wygrane i liczba aktualnych losów z wybraną kwotą.

Dzięki tym informacjom możesz obliczyć (czysto hipotetycznie), ile złotych przypada na jeden los (dzieląc bieżącą pulę na wygrane przez liczbę losów, które są w sprzedaży). Im wyższy wynik tym potencjalnie większe szanse na wygraną.

Możesz również sprawdzić, ile losów z główną nagrodą zostało w obiegu. Im mniejszy procent, tym mniejsze szanse na wygraną. Załóżmy bowiem, że z 20 losów o najwyższej wygranej aż 15 zostało już wyprzedanych. Zwycięskich losów zostało więc tylko 5, a więc 25 proc. Nietrudno zauważyć, że nie jest to atrakcyjny wynik.

Podsumujmy, poniższe informacje zawsze warto sprawdzić przed wyborem zdrapki (bieżące informacje na temat każdej zdrapki są na stronie www.lotto.pl). Są to m.in.:

 • liczba wszystkich przewidywanych w danej serii wygranych,
 • liczba pozostałych do wygrania nagród
 • nakład losów
 • całkowita pulę środków na wygrane
 • liczba dotychczasowych wygranych

Wśród zdrapek Lotto znajdziesz takie, których główne wygrane bardzo się od siebie różnią. Zatem warto także przyjrzeć się głównym wygranym i kolejnym progrom kwotowym. Sprawdź:

 • cenę zdrapki
 • wysokość głównej wygranej
 • liczbę progów kwotowych i wysokość wygranych

Jeśli mamy przeanalizowane dane, wybierzmy zdrapkę, która przy niskiej cenie ma następującą korelację:

 • najwyższą główną wygraną
 • najwięcej obecnie nagród głównych do wygrania
 • najwięcej obecnie nagród II i III stopnia do wygrania
 • najmniejszy nakład losów

Jak wygrać w zdrapki?

Nie wiem, jak wygrać w zdrapki, ale pod koniec 2022 roku przeprowadziliśmy test. Spróbowaliśmy szczęścia w tych zdrapkach:

 • De Luxe 7 (cena 10 zł, do wygrania 3 x 500 000 zł, 40 x 5000 zł i niższe kwoty)
 • Crystal cash (cena 10 zł, do wygrania 2 x 500 000 zł, 15 x 10 000 zł i niższe kwoty)
 • Starożytny skarb (cena 10 zł, do wygrania 3 x 500 000 zł, 39 x 5000 zł i niższe kwoty)
 • Płynne złoto (cena 10 zł, do wygrania 3 x 500 000 zł, 11 x 10 000 zł i niższe kwoty)
 • Extremalne 7 (cena 20 zł, do wygrania 1 x 1 000 000 zł, 3 x 50 000 zł i niższe kwoty)
 • Kosmiczne 7 (cena 30 zł, do wygrania 1 x 2 000 000 zł, 5 x 50 000 zł, 70 x 5000 zł i niższe kwoty)
 • Bajeczna kasa (cena 10 zł, do wygrania 2 x  500 000 zł, 12 x 10 000 zł i niższe kwoty)
 • Gwiazdka z nieba (cena 5 zł, do wygrania 3 x  200 000 zł, 7 x 10 000 zł i niższe kwoty)

Wszystkie one w czasie naszego testu były krótko po swojej premierze (lub premierze nowej serii). Tym, co łączyło te wszystkie zdrapki, był fakt, że zachowywały prawie całą pulę głównych wygranych.

Nasz test polegał na tym, że w jednym z automatów zdrapkowych dostępnych w dużym mieście, w jednej z galerii handlowych kupiliśmy losy za 50 zł. Dorzuciliśmy także los z najnowszej puli Świątecznego kalendarza.

Oto jak przedstawiały się wygrane:

 • Starożytny skarb (10 zł) – wygrana 30 zł, czyli 20 zł + bonus 10 zł
 • Płynne złoto (10 zł) – wygrana 0 zł
 • Gwiazdka z nieba (2 x 5 zł) – wygrana 2 x 5 zł
 • Świąteczny kalendarz (10 zł) – wygrana 20 zł
 • Crystal Cash (10 zł) – wygrana 10 zł

W sumie wygraliśmy 70 złotych. Nie trafiliśmy ani głównej wygranej, ani wygranej II stopnia, ale zainwestowane 50 zł przyniosło zysk na poziomie 40 proc.

zdrapki ktore wygrywaja

Zdrapki Lotto online – jak wygrać w zdrapki?

Jeśli chodzi, o tradycyjne zdrapki, to wszystkie aspekty omówiliśmy powyżej. Natomiast jeśli chodzi o zdrapki online, to nazywają się one Gierki Lotto i są dostępne na stronie lotto.pl. W przypadku zdrapek online, a jej ich kilkadziesiąt, możemy wybrać jedną z sześciu stawek w każdej gierce Lotto. 

Tak samo mamy podane informacje o tym, jaka jest pula na wygrane, stopnie i wartości wygranych w zależności od stawki, ile nagród zostało do wygrania, a także szanse na wygraną w odniesieniu do stopnia wygranej i stawki.

Wszystkie te dane sprawdzimy na stronie, po uruchomieniu danej gierki. Najniższą stawką, za jaką możemy zagrać, jest złotówka, najwyższą aż 50 zł (nie ma zdrapek tradycyjnych w tej cenie). Od stawki danej gierki zależy wysokość wygranej, a wygrać możemy nawet 1,5 miliona złotych.

Aby wygrać w gierki Lotto online, należy trzymać się tych samych zasad, jak w przypadku zdrapek tradycyjnych, czyli przeanalizować tabele danej gierki i wybrać taką gierkę, a następnie zagrać za stawkę, która daje największe prawdopodobieństwo wygranej.

Komentarze: 1
 • Marhewka 2023-07-06 o 14:47

  Witam serdecznie, więcej takich zdrapki do wygrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *