Lotto zdrapki

Jakie są najpopularniejsze zdrapki Lotto? Które zdrapki warto kupić? Jak odebrać wygraną? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące zdrapek. Na naszej stronie znajdziecie także recenzje popularnych zdrapek.

Graj w zdrapki Lotto online

 1. Kliknij w fioletowy przycisk poniżej
 2. Zarejestruj i zweryfikuj konto

  Sprawdź, czy jest kod promocyjny Lotto

 3. Dokonaj wpłaty na portfel gracza
 4. Wybierz gry lub gierki Lotto

Obecnie w ofercie Lotto jest kilkadziesiąt zdrapek, a ich ceny zaczynają się już od złotówki. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze.

Spis treści
[↓]

Najnowsze zdrapki Lotto 2024

Najnowsze zdrapki Lotto znajdziecie także na stronie www.lotto.pl. Informacja o wprowadzeniu nowej zdrapki do sprzedaży pojawia się z kilkudniowym wyprzedzeniem, wraz z dołączonym regulaminem sprzedaży, informacją o całkowitej puli nagród, nagrodzie głównej i nagrodach dodatkowych.

Nowe zdrapki Lotto 2024. Jakie zdrapki najlepiej kupować?

Najlepiej te, w których wciąż są główne nagrody do wygrania lub w których – w aktualnej puli – jest sporo wysokich nagród II i III stopnia. Te informacje są aktualizowane codziennie na stronie lotto.pl w sekcji Zdrapki.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zdrapki obecnie kupować, sprawdźcie zestawienie na naszej stronie zestawienie rankingowe Lotto zdrapek.

Zdrapki Lotto jak grać?

W zdrapki Lotto gra się wyjątkowo prosto, wystarczy zdrapać pola pokryte srebrną lub złotą farbą tzw. warstwą. Na każdej zdrapce widnieje krótka instrukcja i informacja o tym, jakie symbole czy liczby przynoszą wygraną. W zależności od zdrapki, aby wygrać, należy odnaleźć jedną lub kilka liczb/symboli.

Na odwrocie zdrapki Lotto znajdziemy także tabelę z programi wygranych, kod z numerem zdrapki (jest widoczny także z przodu), kod kreskowy oraz informacje dotyczące regulaminu, w tym wymogu ukończenia 18. roku życia.

Lotto zdrapki – wygrane

Wygrane w zdrapkach Lotto wynoszą od 5000 zł do 2 000 000 zł (Kosmiczne 7, Brylanty, Pełny portfel). Wysokość nagród – głównych i nagród kolejnych stopni – zależna jest od stawki danej zdrapki Lotto.

Wygrane ze zdrapki do wysokości 2280 zł można odebrać w punktach Lotto. Wygrane przekraczające tę kwotę, należy odebrać w kasach oddziałów Totalizatora Sportowego.

Pamiętajcie jednak, że wypłaty wygranych ze zdrapek, których kończy się seria, można zrealizować w punktach sprzedaży Lotto w ciągu 30 dni po zakończeniu sprzedaży. Po tym terminie realizacja wygranych odbywa się w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu sprzedaży w oddziałach Totalizatora Sportowego na podstawie pisemnej reklamacji.

Czy można wygrać w zdrapki Lotto? Można, o czym świadczą załączone skany wygranych zdrapek, które znajdziecie na lotto.pl. W 2023 roku, na wypłatę nagród ze zdrapek, Totalizator Sportowy przeznaczył ponad miliard złotych.

Jeśli chodzi o zdrapki Lotto, według naszych wyliczeń, w historii najczęściej wygrane padały w zdrapkach:

 1. Szczęśliwe linie
 2. Uśmiechnij się
 3. Czas na kasę
 4. Super linie
 5. Lotek

Piszemy o tym w czasie przeszłym, ponieważ w ciągu miesiąca premierę ma kilka nowych zdrapek, więc sytuacja zmienia się dynamicznie. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym poradniku dotyczącym tego, jakie zdrapki najczęściej wygrywają.

W kontekście wygranych warto także wspomnieć, że zdrapki Lotto mają litery kontrolne. To trzy litery umieszczone na polach pod warstwą ścieralną. Litery kontrolne przypisane są do danej transzy zdrapki Lotto, np. niekiedy trzy identyczne litery oznaczają wygraną zdrapkę, ale nie jest to reguła.

Zdrapki Lotto online

Na stronie Lotto online zdrapki internetowe nazwane zostały Gierkami Lotto. Czym są gierki Lotto? To interaktywny produkt Totalizatora Sportowego, dostępny tylko i wyłącznie na stronie www.lotto.pl. Przypomina jednocześnie tradycyjną zdrapkę (także odkrywamy zakryte pola) i automat kasynowy online (niektóre z gierek posiadają charakterystyczne mechanizmy automatów lub rundy bonusowe).

Gierki Lotto to nic innego jak internetowe zdrapki, która tak jak tradycyjne, papierowe zdrapki są formą loterii pieniężnej. Prościej rzecz ujmując: po prostu kupujemy los (poprzez kliknięcie w przycisk PŁACĘ) z danej transzy loterii. System przypisuje los – przegrany lub wygrany – i to co widzimy na ekranie, to tylko i wyłącznie wizualizacja wyniku zakupionego losu.

W jakie gierki Lotto grać? Odpowiedź znajdziecie w naszym rankingu gierek Lotto.

Świąteczne zdrapki Lotto

Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się zdrapki świąteczne Lotto. W okolicach świąt Bożego Narodzenia Totalizator Sportowy wypuszcza nową serię zdrapki – kalendarza. Jako pierwsza powstała zdrapka Kalendarz Adwentowy za 5 zł (2012-2013), później pojawił się Świąteczny Kalendarz za 10 zł (2014-2018), a następnie Świąteczne odliczanie (2019-2022). Zdrapka jednak nie cieszyła się aż taką popularnością. Co ważne przez trzy sezony nie padła główna wygrana – loteria tej zdrapki zakończyła się 11.01.2023.

Jednocześnie w listopadzie 2022 roku wznowiono Świąteczny kalendarz, którego najnowsza edycja obowiązuje od 9 listopada 2023 roku, a od końca listopada dostępna jest nowa świąteczna zdrapka, Kasa od Mikołaja.

Zdrapki świąteczne Lotto Totalizator Sportowy wydaje właściwie tylko przed Bożym Narodzeniem, ale są także próby stworzenia zdrapek świątecznych na Wielkanoc. W ostatnich latach były to Wielkanocna (2017) i Wielkanocna Gra (2019) oraz Pisanka (2023).

Zdrapki Lotto – pytania i odpowiedzi

Szczegółowe informacje o najnowszych zdrapkach znajdziecie w tym artykule.

Najlepsze zdrapki to te, w których jest duża pula nagród i jeszcze wiele dostępnych nagród głównych i tych niższego stopnia. Najlepsze zdrapki zebraliśmy w naszym aktualizowanym rankingu. Link do rankingu znajdziecie w tym artykule.

Nagrody do wysokości 2280 zł można odebrać w punktach Lotto, natomiast nagrody powyżej tej kwoty w regionalnych oddziałach Totalizatora Sportowego.