Porady

W tym miejscu zebrałam najcenniejsze porady dotyczące zdrapek Lotto, zarówno online, jak i tych tradycyjnych. Chcecie wiedzieć, jak skutecznie wygrywać w zdrapki, jaka zdrapka jest najlepsza, przeczytajcie poniższe poradniki.

Jak wygrać w zdrapki?

Zapewne najbardziej nurtującym Was zagadnieniem jest, jak wygrać w zdrapce. Zdrapki, zarówno tradycyjne, papierowe, jak i zdrapki online, to gry losowe, więc nie ma sprawdzonego w 100 proc. sposobu na wygraną. Jedną z podstawowych zasad, którą podkreślamy w naszych poradnikach, jest sięganie po nowe zdrapki Lotto, czyli takie, które wciąż mają dużą liczbę nagród w grze, w tym główne wygrane.

Z tych poradników dowiedziecie się, czy fragmenty kodu zdrapki świadczą o tym, że zdrapka jest wygrana. Rozwiewam także wątpliwości, czy i można jak sprawdzić, które zdrapki są wygrane i jak wygrać w zdrapki po kodzie, a także które fragmenty kodu świadczą o tym, że zdrapka jest wygrana.

Jakie zdrapki wybrać?

Jeśli przeczytaliście już nasz ranking zdrapek Lotto, to wiecie, czym kierować się przy wybieraniu zdrapki w kolekturze Lotto. Z zebranych powyżej poradników dowiecie się również, która zdrapka najczęściej wygrywa i po które zdrapki warto sięgać. Podpowiadam także, jaki zdrapki Lotto kupić za 5 zł, a jakie za 10 czy 20 zł.

Jak zapakować zdrapki na prezent?

W poradniku „Zdrapki na wesele” podpowiadam, jakie zdrapki podarować na ślub, jak zapakować zdrapki na prezent ślubny czy jak wręczyć zdrapki na wesele. Pomysły te możecie także wykorzystać, aby zapakować zdrapki na prezent urodzinowy czy imieninowy. A jeśli chcecie podarować zdrapkę np. pod choinkę na święta Bożego Narodzenia, to w niektórych kolekturach można także kupić specjalne opakowania świąteczne na zdrapki.

Jak sprawdzić ważność zdrapki?

Niestety, na samej zdrapce nie znajdziemy takiej informacji. Termin zakończenia danej serii zdrapki podawany jest do wiadomości z siedmiodniowym wyprzedzeniem na stronie lotto.pl. Dlatego, przed zakupem danej zdrapki warto sprawdzić obecną serię zdrapki na stronie Lotto online i porównać z pierwszym członem numer zdrapki.

Jak kupić zdrapki lotto przez internet?

Tradycyjnych papierowych zdrapek nie możemy kupić w internecie i zamówić przesyłki na adres domowy. Możemy je nabyć jedynie w punktach i kolekturach Lotto. Natomiast na stronie lotto.pl możemy zagrać w zdrapki online.

Jak grać w zdrapki online?

Jak grać w zdrapki Lotto online? To proste! Zdrapki Lotto online znajdziecie na stronie lotto.pl pod nazwą Gierki. Jeśli chcecie poznać nowe zdrapki Lotto online oraz ich stawki, wygrane i zasady, przeczytajcie artykuły w zakładce Gierki Lotto.

Lotto zdrapki porady – najczęściej zadawane pytania

Zdrapek nie można oszukać. Nie można poznać wygranej zdrapki bez zdrapania pól ani po kodzie na odwrocie.

Zanim kupicie zdrapkę, warto sprawdzić na stronie lotto.pl, ile nagród jeszcze zostało do wygrania i nr serii, bo możecie trafić na końcówkę danej serii, w której zostało mało nagród o wyższej wartości.

Zdrapki online dostępne są na stronie Lotto.pl pod nazwą Gierki.

Fragmenty kodu nie świadczą o tym, że zdrapka jest wygrana. Natomiast pod warstwą ścieralną na zdrapkach, w trzech polach są ukryte litery kontrolne. Jeśli zdrapiemy najpierw te pola i zobaczymy np. trzy takie same litery, to może świadczyć o tym, że wygraliśmy, ale nie jest to reguła. Po odsłonięciu kolejnych pól poznamy kwotę.

Czy zdrapka jest aktualna, można sprawdzić na stronie lotto.pl. Nie ma jednak określonego czasu ważności, a Totalizator Sportowy o zakończeniu zdrapki informuje z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Aktualne zdrapki Lotto znajdują się w katalogu zdrapek, a te zakończone – w Archiwum.