Lotto Słówka online

Pamiętacie popularną zdrapkę Słówka? Była to jedna z oryginalniejszych zdrapek, dostępnych jeszcze kilka lat temu. Od jakieś czasu nie jest już dostępna, ale ma swoją cyfrową następczynię w postaci gierki Lotto o tej samej nazwie.

Zdrapka Lotto Słówka

Zanim przedstawimy Wam, jak działa gierko Lotto Słówka, zacznijmy od pierwowzoru tej gierki, czyli zdrapki Słówka. Była to kwadratowa zdrapka, która zamiast pól z ukrytymi liczbami czy symbolami, miała pola z literami, które należało odkryć i przyporządkować do siedmiu wyrazów znajdujących się po prawej stronie zdrapki. Jeśli po lewej stronie udało się odkryć wszystkie litery pasujące do danego wyrazu, gracz wygrywał kwotę przypisaną do niego.

Słówka Lotto – o co chodzi?

Gra Lotto Słówka ma identyczne zasady, ale jest bardziej rozbudowana. W naszej opinii ma jedną z najciekawszych rund bonusowych ze wszystkich gierek Lotto. Szczegółowo opisujemy ją kilka akapitów dalej. Gierka Słówka jest także bardzo podobna do innej gierki Lotto o nazwie Krzyżówki.

slowka lotto wygrana

Tak, jak w przypadki zdrapki Słówka, mamy tutaj po jednej stronie wyrazy z przypisanymi do nich kwotami, będącymi nagrodą za znalezienie wszystkich liter występujących w słowie. Pola z literami możemy odsłaniać pojedynczo, jakbyśmy drapali pola na tradycyjnej zdrapce, albo możemy też odsłonić wszystkie pola naraz (przycisk AUTO).

Lotto Słówka to gierka polegająca ułożeniu wskazanych słów z odsłanianych liter. Szansa wygrania jakiejkolwiek nagrody wynosi obecnie 1 na 4.30.

Lotto Słówka jak grać?

Jak grać w Słówka Lotto? Po lewej stronie mamy osiem słów do ułożenia, po prawej 18 pól z literami do odsłonięcia + 5 pól bonusowych. Po odsłonięciu odkryta litera, jeśli odpowiada literze w danym słowie, jest wpisywana w odpowiednie miejsce. Nad polami z literami mamy słowo bonusowe, które – jeśli uda się nam je ułożyć – uruchamia grę specjalną.

Na przykładzie poniżej opiszemy Wam przebieg pięciu etapów rundy bonusowej, które udało się nam przejść w grze demonstracyjnej. Pamiętajcie, że na  stronie lotto.pl, bez konieczności zakładania konta, możecie zagrać w wersję demo każdej gierki Lotto.

W tej rozgrywce, jak widzicie, nie udało się nam ułożyć żadnego z ośmiu słów, jednak udało się znaleźć litery na słowo bonusowe JULIA, dzięki czemu runda bonusowa uruchomiła się automatycznie.

lotto slowka bonusowe slowo

Gra Słówka Lotto online – gra bonusowa

Ułożyliśmy pięcioliterowe słowo bonusowe, jesteśmy w rundzie bonusowej i co dalej? Przed nami pierwszy poziom. Runda składa się z 5 poziomów, ale niewłaściwy wybór powoduje, że skończymy grę bonusową.

W każdej rundzie należy nacisnąć jeden z wyróżnionych elementów, aby odkryć nagrodę pieniężną, mnożnik (mnożniki z każdej rundy się sumują), przejście do następnego poziomu lub symbol Zbierz (on kończy rundę bonusową).

I tak w pierwszym etapie rundy bonusowej mamy do wyboru trzy kamienie – w pierwszym znaleźliśmy mnożnik x1 (po zsumowaniu z domyślnym x1 dał nam x2), w drugim – nagrodę 30 zł, a w trzecim – strzałkę, która przeniosła nas poziom wyżej.

lotto slowka runda bonusowa

W drugim etapie mamy z kolei cztery grzyby do wyboru – nam udało się naleźć mnożnik x1 oraz strzałkę, która przeniosła nas do kolejnego etapu.

slowka lotto runda bonusowa 2

W trzecim etapie, do którego weszliśmy już z mnożnikiem wygranej x3, znów mamy o jedno pole więcej do odkrycia, czyli 5 tulipanów. I tym razem udało się odkryć mnożnik x1 oraz strzałkę.

slowka runda bonusowa 3

W przedostanim, czwartym etapie, podobnie jak w poprzednim, dość szybko zakończyliśmy przygodę – po dwóch krokach, choć pól do odkrycia znów było więcej (sześć). Odkryliśmy mnożnik x1 oraz strzałkę, która automatycznie przeniosła nas do kolejnego etapu rundy bonusowej.

slowka lotto bonus 4

Na sam koniec, w piątej odsłonie odkryliśmy 30 zł, kolejny mnożnik x1, a w trzecim kroku, niestety, słowo ZBIERZ i tym samym zakończyliśmy naszą rundę bonusową.

lotto slowka koniec rundy bonusowej

W sumie wygrana pieniężna wyniosła 60 zł, ale zebraliśmy 5 mnożników, czyli po dodaniu mnożnika początkowego wyszło, że nasza kwota została pomnożona sześciokrotnie:

lotto slowka wygrana

Jeśli chcecie zagrać na prawdziwe pieniądze w Lotto Słówka, należy się zarejestrować na stronie lotto.pl. Zróbcie to przez poniższy link, dzięki temu od razu przejdziecie do formularza rejestracji:

Porady, jak wypełnić formularz znajdziecie w naszym artykule na temat rejestracji z kodem promocyjnym w Lotto.

Dla kogo gra Słówka Lotto?

Zdecydowanie dla wszystkich miłośników łamigłówek słownych. Gierkę Słówka Lotto polecamy szczególnie tym, których ulubione zdrapki to:

  • Krzyżówka XXL
  • I ❤️ Krzyżówka
  • Krzyżówka XL
  • Wielka Krzyżówka

Lotto Słówka online – najwyższe wygrane

Obecnie w gierce Słówka Lotto obecnie do wygrania jest wciąż  50,5 mln zł. Wygrane zależą one od stawki, którą wybierzemy. Możemy wybrać następujące stawki: 1, 2, 5, 10, 20 i 30 zł. Spójrzcie, jak kształtują się najwyższe wygrane w zależności od stawki:

STAWKAWYGRANA
1 zł5000 zł
2 zł10 000 zł
5 zł25 000 zł
10 zł 50 000 zł
20 zł100 000 zł
30 zł150 000 zł
Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *